Pohodlné a praktické konferenčné stoličky

Zdravé sedenie

Jednoduchosť, pohodlie a praktickosť sú výsady kvalitných konferenčných stoličiek. Na prvý pohľad vyzerajú jednoducho, no dostupné sú aj modely s ergonomickou podporou zdravého sedenia. Konferenčné stoličky neodmysliteľne patria do kancelárskych, konferenčných priestorov, zasadačiek či školiacich centier a mala by by poskytnúť potrebné pohodlie pre každého.

Je niekoľko dôležitých kritérií, na ktoré môžete pri výbere prihliadať:

Materiál

Pevná konštrukcia zaručí stabilitu a dlhšiu životnosť stoličky, ktorá zvládne aj vyššiu nosnosť. Kombináciu materiálov hliníku a ocele s nosnosťou až 120 kg ponúka značka Mosh (https://mosh.sk/konferencne-stolicky/). Povrchový materiál môže byť čalúnený z kvalitnej textílie, ktorá bude dostatočne odolná a ľahko čistiteľná, operadlo zo sieťoviny, pre lepší komfort v letných dňoch alebo z kvalitného plastu, ktorý odolá vyššej záťaži, avšak nebýva až taký komfortný a pohodlný, ako sedenie s penovou výplňou. Asi najčastejšie sa stretnenete s penovou výplňou z tzv. molitanu (PUR pena), ktorý však nemá až také ideálne vlastnosti ako napríklad výplň z tzv. studenej peny. Studená pena má širšiu škálu hustoty, z ktorej si môže výrobca vybrať – podsedák vyrobený zo studenej peny má vyššiu odolnosť, preto dokáže odolať opotrebeniu vysedením, vďaka hustejšej a rovnomernej molekulárnej štruktúre sa vyznačuje dobrou elasticitou a  tvarovou stálosťou. Naviac dokáže regulovať teplotné rozdiely. Aj vdaka tomu patria stoličky vyplnené studenou penou ku kvalitnejším.  

Stohovateľnosť

Okrem pevnosti a odolnosti materiálov je dôležitá aj nízka hmotnosť stoličky, vďaka čomu sa s nimi bude dobre manipulovať napríklad pri upratovaní. Podstatnou výhodou je tiež stohovateľnosť a síce možnosť ukladania stoličiek na seba, čím ušetríte priestor.

Podpora správneho sedenia

Konferenčné stoličky svojim tvarovaním dokážu ergonomicky podporiť správne sedenie a ak zvolíte model, ktorý disponuje kvalitnejšou formou výplňe poskytne tak nadštandardný komfort, čím používateľovi pomôže predísť prípadným bolestiam, či nepohode.

Dizajn

V neposlednom rade je dôležitý aj dizajn konferenčnej stoličky. Aby stolička vypadala reprezentatívne, aby sa hodila do konkrétneho priestoru, ktorý môže podporiť nielen prakticky, ale aj vizuálne. Veľmi praktickou pomôckou, ktorú ocenia nielen študenti, je vyklápací stolík, ktorým niektoré modely disponujú. Ak ho nepotrebujete, jednoducho ho sklopíte na bočnú stranu stoličky.

Konferenčné stoličky môžu byť v elegantnom dizajne, ktorý je nadčasový alebo v dizajnovo zaujímavejšom prevedení, ktoré tak oživia miestnosť tvarom alebo hravou farbou. Internetové kaviarne alebo detské kútiky, či čakárne pôsobia príjemnejšie s farebnejším vybavením.