Máte problém dlhšiu dobu sedieť pri práci a neviete si nájsť vhodnú polohu na sedenie? Vyhovujúce sedenie je dôležité nielen pre pohodlie ale aj pre koncetráciu a zdravé polohovanie chrbtice alebo krku a preto Sme pre Vás našli vhodné riešenie. Predstavujeme Vám balančnú kľakačku MOSH WUD, na ktorej vďaka ergonomickému dizajnu je váha tela rovnomerne rozložená a nebudete pociťovať napätie v chrbtici ani pri dlhých hodinách sedenia. Balančná kľakačka MOSH WUD nájde využitie nielen v kancelárii, ale aj pri ďalších sedavým aktivitách alebo pri sledovaní TV.

Vďaka ergonomicky zakrivenej konštrukcii je kľakakačka MOSH WUD stabilná, no reaguje aj na zmenu polohy sedenia z aktívneho do uvoľneného držania tela miernym výkyvom. Zmeny polohy konštrukcie pri rôznych polohách sedenia zaisťujú vždy prirodzené ergonomické držanie tela, ktoré je prevenciou proti napätiu v krku, ramenách a chrbáte.

 

 

 Sedenie na kľakačke má dobrý vplyv na niekoľko častí tela súčasne. V prvom rade výborné vplýva na chrbticu. Kľakosed pomáha znižovať sklon k hrbeniu. Prirodzene držíte hlavu v uhle, ktorý je šetrný k chrbtici aj krku, čím sa znižuje tlak na krčné svaly a obmedzuje sa tak riziko bolesti hlavy. Správne držanie tela zlepšuje dýchanie, je prospešné pre orgány horných dýchacích ciest a zároveň si prirodzene posilňujete brušné svaly.

Aj sedenie na kľakačke má svoje pravidlá.
Spodná časť vášho tela by mala niesť väčšinu vašej váhy. Je dôležité niekoľkokrát počas dňa meniť pozíciu.
Môžete vyskúšať niekoľko variantov sedenia:
1. Pravé koleno oprite o holennú podložku, ľavú nohu natiahnite pred seba a chodilo položte na podlahu. Po nejakom čase nohy vystriedajte.
2. Natiahnite pred seba obe nohy a položte ich chodidlami na podlahu.
3. Zmena pozície sedu: buď po stranách s nohami na podlahe alebo s kolenami na prednej čalúnenej opore nôh, kde sú potom nohy zasunuté dozadu.